Pērkot virs 400€, pasta pakalpojumi bez maksas – Piegāde 5 darba dienu laikā – Iespējams mainīt 14 dienu laikā kopš piegādes

Kur tiek ražotas drēbes, kuras pārdodam?

Kašmira blogs Peter Greša

Kašmirs ir dārgs, pieprasīts un moderns. Džemperi un citas kašmira drēbes tiek ražotas (vairāk vai mazāk veiksmīgi) visā pasaulē dažādās firmās. Vispasaules mērogā visvairāk kašmira adģērbu tiek ražots Ķīnā. No Eiropas valstīm visvairāk kašmira izstrādājumu tiek ražots Skotijā un Itālijā. Eiropas ražotāju produkcija ir ļoti kvalitatīva, taču cena parasti ir augsdtāka, neka tādas pašas kvalitātes izstrādājumiem no Orienta. Iemesls tam ir augstākā darbaspēka alga, augstākās enerģijas izmaksas un noliktavu izmaksas.

Pārsvarā tie kašmira produkti, kurus piedāvājam savā e-veikalā, ir ražoti kašmira tradicionālās apstrādes valstī – Nepālā, Himalaju kalnu pakāljē. Tieši šeit sākās kašmira un audēju kopējais ceļš, kuri to ir padarījuši slavenu, kā vienu no visdārgākajām, bet vienlaicīgi arī visskaistākajām dabīgajām tekstīlijām.

Ražošanas uzņēmums, no kura iepērkam kašmira apģērbus mūsu e-veikalam, atrodas tuvu Katmandu. Tur tiek nodarbināti vislabākie audēji, kuri ar rokām austo pašminu audumā ieviij savu priekšteču zināšanas un prasmes, un kuri auž tieši tādas pašminas un tieši tādā pašā veidā, kā tas tika darīts vairāku gadsimtu garumā. Produkti, kurus nopirksiet pie mums, netiek radīti rūpnieciskās ražošanas procesā uz automātiskajam ražošanas lentām (kā tas, piemēram, notiek Ķīnā).