Pērkot virs 400€, pasta pakalpojumi bez maksas – Piegāde 5 darba dienu laikā – Iespējams mainīt 14 dienu laikā kopš piegādes

Kašmirs – kāpēc tieši šāds nosaukums?

Kašmira blogs Peter Greša

Bieži dzirdams jautājums, kuru uzdod tie, kuri interesējas par kašmira, kā tekstīlijas vēsturi  – kāpēc tieši kašmirs? Kāpēc šis lulsusa, dabīgais  audums, kura vēsturiskās saknes sniedzas Nepālā, Mongolijā un Ķīnā tiek saukts tajā pašā vārdā kā Indijas province?

Iemesls ir tāds, ka tieši Kašmirā sākās pirmo skaisto un elegento kašmira šaļļu aušana, no šķiedrām, kuras pa Zīda ceļu atveda ceļojošie tirgoņi no Ķīnas. Kašmira audēju darbi, kuri tika novērtēti visā pasaulē, vēlāk deva Himalaju kazu vilnai nosaukumu kašmirs.

Runājot par Indiju ir nepieciešams pieminēt, ka ilgu laiku šī Āzijas lielvalsts bija viena no galvenajām kašmira produktu ražotājām. Mūsdienās kašmira rūpniecība Indijas terotorijā nav vairs tik populāra un vairums pašminu, kuras tūristi ved no Indijas kā suvenīrus, ar domu, ka ieg'ad'aju'sies 100% kašmiru, ir tikai viltojums, kurš ražots no mākslīgajām šķiedrām.