Pērkot virs 400€, pasta pakalpojumi bez maksas – Piegāde 5 darba dienu laikā – Iespējams mainīt 14 dienu laikā kopš piegādes

Kašmirs (audums) – pamatinformācija īsumā.

Kašmira blogs Peter Greša

Kašmira vilna ir viena no luksusa un visdārgākajām dabīgajām tekstīlijām pasaulē. Pateicoties tās pielietojuma un estētiskajām īpašībām, tā pieder arī pie vispieprasītākajām tekstīlijām. Kašmira vilnas izstrādājumi ir ļoti maigi, mīksti un ļoti patīkami valkāšanai. Kašmira džemperi silda vismaz divreiz vairāk, kā tik pat biezi džemperi no aitas vilnas. Kašmirs labi tur formu, nestaipās, neizbalē, ir valkājams daudzus gadus, ja par to labi rūpējas.

Kā kašmirs tiek iegūts?

Kašmira vilnu iegūst izķemmējot pavilnu no kašmira kazām (kažoka apakšējā virsma). Šī īpaši izturīgā kazu suga dzīvo Ķīnas un Mongolijas augstkalnēs. Kašmira kazu pavilna ir maiga un bieza un labi aizsargā pret aukstumu, kurš dažreiz ir līdz pat 40 C zem nulles. Neapstrādātais kašmirs, kuru izķemmē no pavilnas pavasara un vasaras mēnešos, tiek apstrādāts ar rokām ļoti ilgstošā procesā, kura gala produkts ir kašmira šķiedras, no kurām tiek austi džemperi vai pašminas šalles (Pashmina). Starp citu, vai zinājāt, ka lai uzaustu vienu vidēja izmēra džemperi, ir nepieciešama 3-5 kazu vilna?

Kā un pēc kā izvēlēties kašmira apģērbu?

Izvēloties kašmira džemperi vai citu kašmira izstrādājumu, pievērsiet uzmanību ne tikai krāsai un izmēram, bet arī kašmira šķiedras virsmu skaitam (tā saucamajai kārtai), no kurām tas ir uzausts. Tieši šis parametrs nosaka to, kādos apstākļos nopirktajā kašmira apģērbā jutīsieties visslabāk. Vispārējais noteikums ir, jo vairāk virsmas, jo labāks apģērbs. Vispopulārākie ir divu virsmu kašmira šķiedras apģērbi, kuri mūsu piedāvājumā ir vislielākajā daudzumā. Šos džemperus un vestes varat valkāt visa gada garumā un viemnēr tajos jutīsieties ērti. Visbiezākie ir džemperi ar desmit vai divpadsmit virsmām, kuri ir domāti, lai tos valkātu visaukstākajās gada dienās, un arī tos, atradīsiet mūsu piedāvājumā.