Pērkot virs 400€, pasta pakalpojumi bez maksas – Piegāde 5 darba dienu laikā – Iespējams mainīt 14 dienu laikā kopš piegādes

Kašmirs - visdārgākā dabīgā tekstīlija pasaulē un tā vēsture.

Kašmira blogs Peter Greša

Kašmira vēsture ir luksusa, skaistuma un elegances vēsture. Ar rokām austās kašmira šalles (pašminas) viduslaikos bija piederības zīme visaugstākajai sabiedrības virsmai, Kašmira džemperi vai vestes bija angļu dženrelmeņa drēbju skapja pamata sastāvdaļa.

Kāda ir kašmira vēsture? Kašmirs nenāk, kaut gan nosaukums to saka priekšā, no tāda paša nosaukuma Indijas provinces, kaut gan tieši tur 16. gadsimtā vietējie audēji ražoja maigas un ļoti krāsainas šalles. Tas nāk no Himalaju augstkalnēm, Ķīnas un Mongolijas, kur dzīvo kašmira kazas, kuru kažoks (labāk sakot tās maigā apakšējā daļa, tā sauktā pavilna) ir kašmira izstrādājumu pamata sastāvdaļa. Pusgadu ilgstošā ziema un aukstums, kad temperatūra nokrīt līdz pat -40 C, dod kašmiru kazu vilnai īpašības, kuras tiek novērtētas visā pasaulē - maigums, mīkstums un siltums.

Kašmirs Eiropas zemēs

Eiropā kašmirs bija pazīstams jau no Romas impērijas laikiem, taču īstā kašmira ēra Eiropas zemēs sākas apmēram 19. gadsimta sākumā, kad Prīzē kļuva populāras no Orienta atvestās pašminas šalles. Drīz pēc tam angļu un franču audējas sāk apstrādāt neapstrādāto kašmiru, kurš atvests no Ķīnas – uz ilgām desmitgadēm kašmirs kļuva par ļoti pieprasītu preci modes pasaulē. 20. gadsimta laikā kašmira izstrādājumu popularitāte gan pieauga, gan kritās, lai tagad, divdesmit pirmā gadsimta sākumā, kašmira džemperu un pašminu pieprasījums atkal pieaugtu. Mūsu e-veikalā mēs to apzināmies un piedāvājam to vislabāko, ko šodien kašmira apģērbu tirgus piedāvā.