Pērkot virs 400€, pasta pakalpojumi bez maksas – Piegāde 5 darba dienu laikā – Iespējams mainīt 14 dienu laikā kopš piegādes

Kā no neapstrādāta kašmira rodas dzemperi vai pašminas?

Kašmira blogs Peter Greša

Kā no neapstrādāta kašmira rodas sildošs un maigs džemperis jeb eleganta pašmina? Un kā kašmirs tiek iegūts?

Kašmira vilnas vākšana sākas pavasara sākumā, kad kašmira kazas sāk atbrīvoties no savas biezās un maigās pavilnas, kura tās sargāja pret stipro aukstumu Himalaju kalnu augstienēs. Tradicionāli kašmira vilna tika savākta no akmeņiem un krūmiem, kur kašmira kazas berzēja savu kažoku, lai atbrīvotos no biezās ziemas vilnas. Patlaban vislielākā kašmira vilnas daļa tiek ievākta no lielsaimniecībām, kur vilna tiek iegūta, to izķemmējot.

Lai izgatavotu kašmira dziju tiek izmantota tikai pavilna, vilnas augšējajā slānī ir pārāk cietas šķiedras, kuras nav piemērotas apģērbu aušanai. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka no vienas kazas, gada laikā, tiek iegūti tikai 150g kašmira vilnas, kas vispasaules mārogā ir 15 000 tonnas gadā. Ir skaidrs, ka kašmirs patiešām ir reta un pierasīta dabīgā tekstīlija.

Neapstrādāts kašmirs vispirms tiek izmazgāts un sašķirots un no tā tiek savērpta dzija, kura pēc tam tiek krāsota un žāvēta. Pēc tam seko tas vissvarīgākais - aušana, kuras rezultātā tiek iegūts gala produkts, kura īpašības nosaka tas vai tas ticis ražots automatizētā procesā un uz slīdošās lentes vai ticis ražots tradicionālajā procesā ar rokām. Kašmira produkti, kurus piedāvājam mūsu e-veikalā, ir austi ar rokām. Visas izcilās kašmira īpašības tiek saglabātas pilnā apmērā.